fbpx
book_no_background
BRÄNDIRAAMAT
BRÄND NIMEGA SINA
100 praktilist sammu oma persoonibrändi loomiseks ja arendamiseks
Processing ...
 Maksmine käib läbi turvalise SSL ühenduse – Stripe.com
300 lehekülge väärtuslikku sisu
100 praktilist harjutust
60 INTERVJUUD EESTI MÕJUTAJATEGA
40 AASTAT KOMBINEERITUD KOGEMUST
20 Rahvusvahelist UURINGUT
KAS SEE RAAMAT ON SULLE?
MIKS SEE RAAMAT  SULLE VÄGA KASULIK ON?
Sotsiaalmeedia on andnud meile kõigile võrdseid võimalusi, kuid nende võimaluste ja potentsiaali teadlik kasutamine on meie endi kätes. Me anname sulle tööriistad ja raputame tugevalt  sinu mugavustsooni.
See raamat aitab sul lahti mõtestada oma persoonibränd tervikuna. Aitame sul luua selge visiooni, kuhu, millises suunas ja miks liikuda, ja paika  panna oma persoonibrändi konkreetse tegevusplaani, et seeläbi oma eesmärke saavutada ( näiteks leida uusi kliente, käivet ja kasumit suurendada, saada valdkonna arvamusliidriks jne)
Selle raamatu eesmärk on aidata sul läbi mõelda ja kirja panna oma ideaalne bränd ja kui see on tehtud, seda ka atraktiivselt pakendada ja efektiivselt turundada.
KELLELE  See RAAMAT ON?
Üksteisega teevad äri inimesed, mitte ettevõtted. Nii on  ka see raamat mõeldud eelkõige kõigile neile, kes on huvitatud, läbi oma oskuste, annete, tugevuste ja eripära, oma toote või teenuse müümisest. Tugev persoonibränd aitab sul eristuda ja leida kliente ükskõik millises valdkonnas, olgu selleks siis koolituste müük, ärinõustamine, kinnisvara, B2B (ärilt ärile) müük ja eksport, poliitika, kokakunst, personaaltreeningud, iluteenused, veebilehtede kujundamine, koerte dresseerimine või  hoopis midagi muud, millega sa tegeled või millele soovid tulevikus keskenduda.
MILLEST  SEE RAAMAT TÄPSEMALT RÄÄGIB?
 • Miks peaks tööandja panustama töötajate persoonibrändidesse?
 • Miks peaksid tegevjuht ja omanik aktiivselt arendama oma persoonibrändi ja olema nähtavad sotsiaalmeedias ?
 • Ja mis juhtub, kui nad seda ei tee?
 • Kuidas teised Sinu persoonibrändi näevad?
 • Kuidas teadlikult kujundada persoonibrändi, mis kõnetab Sinu sihtgruppi?
 • Mis on Sinu persoonibrändi unikaalne väärtuspakkumine?
 • Kuidas luua efektiivne persoonibrändi strateegia?
 • Kuidas leida oma kirg?
 • Konkreetsed sammud, kuidas persoonibrändi enda kasuks tööle panna.
MIKS SUL ON VAJA TEGELEDA PERSOONIBRÄNDINGUGA?

Kui soovid leida uusi kliente või kasvatada ettevõtte müüki, peavad potentsiaalsed kliendid seostama sinu persoonibrändi usalduse, professionaalsuse ja pikaajalise eduga. Olgu tegemist sinu enda ettevõttega või tööandjaga, aitab edukas persoonibränding eelkõige turunduskulusid kõvasti kokku hoida ja firma käivet, kasumit ja väärtust väga lihtsate ent tõhusate tegevustega kasvatada. 

Lisaks sellele on tugeval persoonibrändi teisigi olulisi eeliseid nagu näiteks:

 • Lojaalsed kliendid ja kordusostud
 • Uute klientide leidmine
 • Tõus karjääriredelil
 • Tasuta reklaam
 • Nähtavus
 • Esinemiskutsed
 • Tugev eksperdikuvand
 • Partnerlusvõimalused
 • Ristturundus
 • Konkurentidest eristumine
 • Usutavus ja usaldusväärsus
MIKS  ME KIRJUTASIME RAAMATU PErsoonibrändingust?

Raamat  Bränd Nimega Sina  on saanud inspiratsiooni paljudest erakordsetest inimestest meie ümber, kellel on hulganisti teadmisi, kogemusi ja mõtteid, mida teistega jagada, ent kes jäävad tihti hätta just sellega, kuidas ja mil viisil seda täpselt teha. Seetõttu ongi selle raamatu rõhuasetus pandud just nimelt sisule.

Pakendit saab alati kiirelt lihvida, ent sisu on see, mis annab ka pikemas plaanis väärtuse ja aitab eristuda. Kui tihti sa mõtled oma persoonibrändi aktiivsele loomisele ja iseenda aktiivsele, strateegiliselt läbimõeldud turundusele? Kui sa teed seda vähem kui kord nädalas, oled leidnud enda jaoks õige raamatu.

Igaühel meist on olemas persoonibränd, kuid väga vähesed tegelevad selle teadliku juhtimise ja turundamisega. Ja need, kes seda teevad, on teistest edukamad. Tugevad persoonibrändiga isikud on enda jaoks lahti mõtestanud oma visiooni, missiooni ja eesmärgid. Nad on teadlikud oma tugevustest ja oskavad isegi oma nõrkused ja veidrused oskuslikult ära kasutada.

Sinu käes olev raamat kasvas välja samanimelisest töötubade sarjast, mida on läbinud esimese pooleaasta jooksul üle 200 inimese paljudest erinevatest eluvaldkondadest . Praktiliste harjutuste abil on nad oma persoonibrändi lahti mõtestanud, paika pannud selged eesmärgid, loonud konkreetse plaani ja astunud esimesed sammud selle elluviimiseks.

MIDA TEISED RAAMATUST ARVAVAD?

ESTER EOMOIS PHOTO (1)
Ester Eomois
EBS
EBSi juhtimise õppejõud, ettevõtja

„Bränd nimega Sina“ on raamat kõigile, kes suhtuvad lugupidavalt endasse ja mõtlevad sellele, kuidas pikas perspektiivis oma mainet ise kujundada. Persoonibränd ja selle loomine on Eestis suhteliselt uus mõiste ja seetõttu on põhjaliku ja praktilise käsiraamatu avaldamine eesti keeles väga vajalik. Raamat on kirjutatud kirega ja on lihtsalt loetav, samas on autorid Evelin ja Olesija teemasse põhjalikult süüvinud ning praktilisust silmas pidanud. Raamatu 14 peatükki on avatud keskse tegelase kaudu, kes kujundab teadlikult oma personaalbrändi ja koostab tegevuskava alates persoonibrändi analüüsist, eesmärkide seadmisest, sihtrühmade analüüsist, väärtuspakkumisest kuni (sotsiaal)meedia kasutamiseni. Raamat aitab lugejal läbi mõelda ja paika panna unikaalse isikliku kuvandi, mida teadlikult edasi arendada ja teistega julgelt jagada. Soovitan! Lugesin ja sain palju praktilist teada, mida kasutada!

timo-porval
Timo Porval
Digiagentuur Lavii
Turundusstrateeg

Jah, brändi mõju on raske mõõta. Jah, see võib tunduda kohati tühine asi, millega tegeleda. Aga kui sa ei tegele sellega teadlikult, siis see tekib ikka. Ja kui sa soovid, et sinu oma eristuks ja oleks ikka selline, nagu sa tahad, siis minu soovitus on lihtne: osta, loe, rakenda ja lõika vilju, sest pole küsimustki, et see raamat, mida käes hoiad, on praktiline ja väärtuslik.

gerdi-anupold
Gerdi Anupõld
MyHome
ettevõtja, MyHome asutaja ja omanik

Kohustuslik lugemine igale ettevõtjale ja müügiinimesele . Edukas müügiinimeses peab olema piisaval hulgal julgust ja edevust, et olla pidevalt pildis ning ennast turundada. Aga tihti napib teadmisi, kuidas seda oskuslikult teha ja seetõttu jäetakse see tahaplaanile või ei tegeleta üldse. Nagu paljud teised turundusest kirjutatud raamatud ei anna „Bränd nimega Sina“ vaid üldisi teadmisi vaid õpetab samm-sammult, kuidas luua tugev isikubränd, mis aitab kasvatada tuntust, suurendada müüki ja kasumit. Eelkõige soovitan seda raamatut igale kolleegile kinnisvaramaaklerile, sest raamatus on maakler Tomi näitel juba raamatuautorite poolt kogu töö ära tehtud. Usun, et paljud tunnevad endas ära Tomi ja saavad raamatust kuhjaga inspiratsiooni, teadmisi ja pealehakkamist.

persoonibränd kristel voltenberg
Kristel Voltenberg
Ettevõtja ja kirglik šampanjakultuuri edendaja

Tänapäeva kiiresti muutuvas maailmas on aina suurem roll õppimisel läbi tegevuste ehk learning by doing. Selle raamatu DNAks on kindlasti learning by knowing how to do and sharing valuable lessons. Nii et jalgratast ei ole lugejal vaja leiutada, tuleb vaid sadulasse hüpata ja sõitma hakata. Head sõitu kõigile lugejatele!

persoonibränd tagasiside
Kertti Viru
Eesti Juuksurite Ühenduse tegevjuht

Sellist raamatut, mis pakub peale hea lugemise ka hindamatu praktilise kogemuse, olen oodanud juba ammu. Ääretult põhjalik ja professionaalne, samas kergesti loetav ja nauditav. Lugedes tundus lausa, et nüüd on kõik, mis vaja ühes raamatus ära öeldud. Loodan muidugi, et see nii ei ole ja Evelini ning Olesija sulest tuleb veel sarnaseid teoseid. Võtan ka julguse ja väidan, et kõigile, kes vähegi oma tegemistele oma nime alla kirjutavad, on see raamat kohustuslik. Teema on nii eluline, et tegelikult pole vahet, kas soovid suurt tähelepanu või hoopis vaikselt tegutseda, brändist, millel on SINU NIMI ei saa sa üle ega ümber.

Aune Past
Aune Past
Kommunikatsiooniekspert,  autor,  kommunikatsioonibüroo Past ja Partnerid  konsultant. Meedias Eesti suhtekorralduse emaks nimetatud.

Olen persoonibrändiga tegelenud 10 aastat, hoides teema kommunikatsiooni ja suhtekorralduse äärealadel vaikselt tiksumas nagu shetlandi poni uhkes hobusekoplis. Huvitav, tähtsusetu, ei sega kedagi. Lugedes Olesija ja Evelini raamatut, olin esimesest peatükist võlutud. Pekki kui hea. Esimene eestikeelne presoonibrändi raamat on absoluutselt hädavajalik igaühele, kes tahavad äris õnnestuda.

Reet Härmat
Reet Härmat
Jumestuskunstnik, Iluhoolik ja nahahooldusbrändi Öli Organic Skincare kaasasutaja.
Visuaalselt nauditav ja haarav raamat on oma autorite” nägu”. Selge suhtluskeele ning ohtrate näidetega õppematerjal toimib Google Mapsina tänapäeva muutlikus ärimaailmas, identiteeti otsiva või end täiustava ettevõtja käes. Tuleviku ärimaastik on personaalbrändide päralt, lugu loeb ja inimene selle taga. P.S. Sotsiaalmeedia võib Sinu äri sütitada või hävitada – kasutusjuhend “Bränd nimega Sina” on õnnestumisele igati abiks.
kevin
Kevin Rääbis
Proffesionaalne jalgpallur ja KR brändi looja

Mind kõnetas, et raamat “Bränd nimega Sina” ülesehitus on küsimuste-vastuste näidetel. Lihtsalt, arusaadavalt ja suurepäraselt lahti kirjeldatud brändigu ja persoonibrändi olulisus ja kuidas see kõik enda kasuks tööle panna, olgu see sotsiaalmeedias või igapäevaelus. Raamat, mis on nagu puzzle kokkupanek ja sarnaneb väga hästi brändi üles ehitamisel, kus iga tükk on oluline. Kõige kallim maine vara on sinu maine ning brändi, kui ka persoonibrändi ülesehitus on pikk protsess, siis sellest raamatust loetu, aitab kiiremini ja tõhusalt inimesteni jõuda ja oma unistused ellu viia! Lugesin ja sain kuhjaga uusi praktilisi näiteid, mida rakendada.

persoonibränd
Peep Aaviksoo
EBS Executive Education juhataja, Executive Coach, PCC

21.sajandi alguses oli oluline,et  ajakirjaniku telefonimälus oleks su number,siis said esitada oma arvamust ühe või teise sündmuse kohta.Täna saab/tuleb endal luua sündmusi,sõnumeid ja uudiseid ,et neid seejärel sihiteadlikult meedia avarustesse lennutada.Ole nähtav ja huvitav, räägi oma lugu, kuidas SINA saad teiste edule kaasa aidata. Autorid on suure töö meie eest ära teinud, luues lihtsa ja loogilise süsteemi, kuhu oma lugu sisse mõelda. Elluviimine jääb aga ikka igaühe enda hooleks!

karin vinkel
Karin Vinkel
Ettevõtja, kinnisvaraarendaja ja investor

Persoonibränding on tundunud mulle siiani täieti võõra teemana. Raamatut lugedes aga tegin mitmed tähelepanekud. Sain kinnitust alateadlikule aimdusele, et inimesed, kellega suhtled, loovad Sinust endale tervikpildi või kuvandi. Raamat on just Sinule, kui oled suunamuutja, arvamusliider või lihtsalt soovid, et Sinust loodav kuvand vastaks Sinu ootustele. Raamat on täis praktilisi nõuandeid kuidas luua soovitud persoonibränd ja seda on mõnus ning lihtne lugeda. See aitab Sul läbi mõleda, millised on need väärtused ja sõnum, mida tahad enda kohta edastada. Ka siis, kui persoonibränding on Sulle juba tuttav valdkond ja oled aktiivne sotsiaalmeedia kasutaja, tasub see raamat läbi lugeda – kindlasti leiad veel mõtteid ja nippe, mida kasutada oma ideede edastamisel. Edu ise-enda kuvandi loomisel! See tuleb kindlasti väga hea, just selline nagu Sa soovid, tuleb ainult olla aus iseenda ja teiste vastu.

persoonibränd
Silvi Grigorjeva
Ajakirjanik ja Internetiajakirja Femme.ee juht

Oled Sa kunagi mõelnud endast kui brändist? Ei? Siis see suurepärane raamat, mis on kirjutatud kahe omaala praktiku poolt on just Sulle, pakkudes nii inspiratsiooni, motivatsiooni kui ka võimalust ennast analüüsida aga eelkõige harida. Väga mõnus ja koheselt igapäeva ellu rakendatav!

persoonibränd
Annely Särglep
Norra-Eesti kaubanduskoja tegevjuht, Aitan Lapsi SA nõukogu liige

Eneseanalüüsi oskus ning enesekuvandi teadlik kujundamine peaks alguse saama juba lapsepõlvest. Teadmised enese olemuse, välimuse ja võimekuse kujundamisest võimaldavad meil lisaks edukamale karjäärile elada ka õnnelikumat elu. See praktiline käsiraamat võiks peale meie endi jõuda ka meie noorte kätesse, sest „persoonibrändi“ esimene suurem proovilepanek on ju juba teismeiga. Kui peaksin andma endale vaid ühe uue aasta lubaduse, siis ma valiksin just selle – võtta ette raamatus “Bränd nimega Sina” kirjeldatud lihtsa keele ja struktuuriga “100 sammu teekond”.

persoonibränd
Ott Lumi
Meta Advisory
partner
Olesija ja Evelin on kirjutanud raamatu,mida võiks lugeda erinevad sihtrühmad. Ennekõike need, kellele on oluline iseenda kuvand juhtimine.Juhid,poliitikud,nõustajad-kõik, kelle jaoks on oluline, et neid mõistetaks hästi. Üha kiiremas maailmas on iseenda bränding elementaarne vajadus, sest nagu ütlevad klassikud-elu keerleb suurtel kiirustel. Mida automaatsemalt meid adutakse ja mõistetakse,seda suurem on tõenäosus et tegevusi märgatatakse. Raamat on kirjutatud praktiselt ja konkreetselt. To the point. Siit saab mõtteid mõne tunniga. Päeva pole vaja.

 

kadri lainas persoonibrändist
Kadri Lainas
Sõnumiagentuuri Akkadian asutaja ja juhtiv partner
Tegu on sobiva käsiraamatuga kõigile neile, kes pole varem turunduse ja brändinguga kokku puutunud, kuid sooviksid saada head ning praktilist nõu. Raamatu ülesehitus aitab samm haaval teostada analüüsi, seada eesmärke, leida eeskujusid ja inspireerivaid ideid selle kõige ellu viimiseks. Soovitan seda raamatut kõigile, kes oma isikubrändi loomiseteekonna alguses ja soovivad head kaaslast, kelle toel oma unistus ellu viia.

 

74634708_10157519978354098_4391077617428594688_o
Peep Vain
koolitaja ja ettevõtja, teadliku arengu, aktiivse ning kliendikeskse müügi ja inimese- ning tulemustekeskse juhtimise koolituste teerajaja Eestis.

Olesija Saue ja Evelin Org on kokku pannud väärt varalaeka. Samm-samuline teekond enda eri aspektide paremat tundma õppimise suunas aitab lugejal tulevikus paremini olla tema ise. See aitab ka õigete eesmärkide valikul ning nende saavutamisel.  Raamatu suurim väärtus peitub sajas praktilises ülesandes, mille ise mõttega läbi tegemine aitab kindlasti igaüht tema persoonibrändi loomisel ja arendamisel.

persoonibränd
Ingrid Veidenberg
Nädalalõpulehe LP ja Kroonika peatoimetaja

Elus on kõige raskem astuda ette. Astuda samm ühtlasest rivist välja ja öelda: mina võtan vastutuse, mina teen. Et midagi saavutada, on oluline olla julge. Tegemisjulgusega kaasnevad aga sageli momendid, mis panevad proovile inimese tugevuse. Kui sinu isikust saab bränd, pead arvestama, et sa ei pruugi kõigile meeldida: sinu kohta võib arvamust avaldada ja kriitikat teha. Sul on edaspidises elus vähem võimalusi eksida. Samas on sul võimalus olla eeskujuks, kuidas keerulisi hetki ületada ja neist võitjana välja tulla. See süvendab persoonibrändi rohkemgi kui lakkamatu kadestama panev edu. Ainult julguse ja tugevusega on aga vähe peale hakata, kui puudub oskus midagi hästi teha. Tuleb olla oma ala parim! Kui juba teed midagi väga hästi ja tahad rohkem pärituult tiibadesse, aitavad sind need nutikad näpunäited, mis on kirjas selles raamatus. Mina pole kunagi teadlikult oma persoonibrändi arendanud, ent lugesin suure huviga, mida olen seni õigesti teinud. Sain teada ka seda, mida peaksin veel tegema, et Ingridi bränd püsiks jätkuvalt tugevana.

MIKS INVESTEERIDA PERSOONIBRÄNDINGUSSE?
Persoonibrändingusse tasub igal ettevõttel investeerida ja panustada.
Sellel on alati rahaline väärtus.
 • Erinevad uuringud näitavad, et edukas bränd võib tõsta ettevõtte väärtust kuni 75%.
 • Sarnaselt saab tugevdada oma firma brändi selle omanike, tegevjuhi ja ka töötajate strateegilise persoonibrändinguga.
 • Hootsuite’i uuringust “We are social” tuleb välja, et töötajate poolt jagatud sisu on 3 korda usaldusväärsem, kui sisu, mis on jagatud ettevõte enda kanalites.
 • Me elame kaasa (laigime, kommenteerime 8 korda rohkem töötajate postitusi ja  24 korda suurema tõenäosusega jagame seda sisu oma võrgustikus.
 • Läbi isikliku kontakti tulnud potentsiaalsed kliendid saavad meie klientideks 7 korda suurema tõenäosusega, kui ühegi teise müügikanali kaudu.
 • Rahvusvaheline PR firma MSL Group  toob aga välja, et töötajatel on keskmiselt 10 korda rohkem sotsiaalmeedia kontakte kui ettevõtel ning seetõttu jõuab töötajate poolt jagatud sama sõnum võrreldes ettevõte ametlike kanalitega 561 korda kaugemale. 
Iga töötaja on oma ettevõtte visiitkaardiks ja absoluutselt kõik ettevõttes töötavad inimesed mängivad väga olulist rolli ettevõtte brändi kujundamisel. Sinu parimaks müügi-ja turunduskanaliks on sinu töötajad. 

SOOVID, ET AITAME SINUL JA SINU TÖÖTAJATEL PErSOONibrÄNDI PAIKA PANNA?

PAKKUME Ka FIRMASISESEID persoonibrändiNGU KOOLITUSI
 • Töötame välja teie töötajate persoonibrändid.
 • Paneme paika, kuidas teie töötajad saaksid aitata teie firma eesmärke saavutada. 
 • Aitame kokku panna konkreetse tegevusplaani.
 • Inspireerime  teie töötajaid tegutsema ühise eesmärgi nimel.
 • Lepime kokku, kuidas tulemusi mõõta.
 • Anname igale osalejale kaasa personaalse brändiraamatu.

Raamatu autoritest

Evelin ja Olesija kohtusid umbes aasta tagasi Evelini korraldatud joogaretriidil Haapsalus, kus nad leidsid, et jagavad mitmeid ühiseid väärtuseid ja ka kirge brändingu ja persoonibrändingu vastu. Nad ühendasid oma pikaajalised müügi-, turunduse ja brändingu alased kogemused ja hakkasid koos persoonibrändingu töötubasid korraldama.

Sel sama retriidil pööras Evelin Olesija bucketlist’i usku, mis kujutab endast ideed mõelda läbi ja panna kirja sada soovi ja unistust, mida sa kindlasti tahad elu jooksul ära teha ja kogeda. Ja siis neid ka tegema hakata! Üks soovidest, mis sai mõlemal sinna bucketlist’i kirja pandud, oli “kirjutada raamat”. Mõttega, et see saab teoks ehk kunagi väga väga kauges tulevikus – pensionieas näiteks.

Selle aasta mais, peale järjekordset persoonibrändingu töötuba, tekkis aga Olesijal täiesti utoopiline mõte. Kirjutada oma kogemuste ja töötubade põhjal persoonibrändingust raamat. Mis võiks ilmuda.. sügisel! 

“Mul on see bucketlistis, sul on see ka bucketlistis.” ütles Olesija

 “Teeme siis ära!” arvas Evelin.

Ja nii saigi alguse nende kaasautorite teekond. Nüüd, veidi alla poole aasta, on see tol hetkel veel hullumeelsena tundunud mõte saanud reaalsuseks ja jõudnud kaante vahele ja müüki. Evelini jaoks oli see tema bucket listi 73 täidetud unistus,  Olesijal 55. See näitab, et kõik kirja pandud unistused saavad teoks kui teha see esimene ja kõige hirmutavana tunduv samm. Meie puhul oli selleks sammuks selle soovi puhul otsus kirjutada koos see raamat. Teie jaoks panime aga nende kaante vahele kokku 100 sammu, et te enda jaoks kõige paremini toimiva persoonibränd luua saaksite.

evelin_olesja_002 (1)
Evelin Org
Raamatu autor

Evelini silmad paneb juba viimased viisteist aastat särama müük ja turundus. Ta usub elukestvasse õppesse ja lisaks magistrikraadile juhtimises ja turundusele täiendab ta end pidevalt erinevates valdkondades. 

Tema viimaseks töökohaks oli Sokos Hotels Tallinna müügi- ja turundusdirektor. Umbes aasta tagasi otsustas ta loobuda palgatööst, hüpata pea ees tundmatusse ja hakata ettevõtjaks. Esimese aastaga on ta loonud kaks ettevõtet. Neist üks, Your Brand Up Studio, (www.brandup.ee) aitab väiksematel ja suurematel ettevõtetel õnnestuda müügis ja turunduses. Selle eriline fookus on brändingul, ent ka teistel uutel suundadel turunduses nagu identiteedi-, sisu- ja elamusturundus ning teenusedisain. Lisaks tegi ta samateemalisi koolitusi ja konsultatsioone. Teine ettevõte tegeleb Eestis ainulaadsete Estonishing Stay külaliskorteritega (www.estonishingstay.ee), mis pakuvad ühelt poolt nii luksushotelli mugavust kui teisalt Airbnb filosoofiale kohast kodusust, soojust ja külalislahkust. Kuna ta on leidnud enda jaoks kiire elutempo kõrval heaks tasakaalu hoidmise viisiks jooga, korraldab ta ka “Aeg iseendale” joogaretriite.

olesija
Olesija Saue
Raamatu autor

Olesija on Goal Marketingi (www.goal.ee) strateeg ja koolitaja. Tal on rahvusvahelise ärijuhtimise magistrikraad ja ta on üle kümne aasta tegelenud ettevõtlusega  B2B/B2C valdkonnas. Viimase viie aasta jooksul on ta konsulteerinud ja koolitanud väga palju erinevaid eesti ja rahvusvahelisi ettevõtteid, tegelenud tegevjuhtide persoonibrändinguga ning aidanud mitmesajal ettevõttel sotsiaalmeedia abil oma eesmärke saavutada. 

Tema eriliseks kireks on sotsiaalne müük  ehk sotsiaalmeedia võimaluste integreerimine müügiprotsessidesse. Olesija usub, et äri toimub inimeste, mitte ettevõtete, vahel ja keskendub oma töös väga palju tegevjuhtide, omanike ja töötajate aktiivsele ja teadlikule rollile sotsiaalmeedia turunduses.  Brändide personaliseerimine ehk inimlikumaks muutmine ja persoonide brändimine ehk inimeste eristumise ja väärtuspakkumise atraktiivne pakendamine on ühe medali kaks poolt, mis teda turunduse ja sotsiaalmeedia juures kõige enim paeluvad. Olesija eesmärk on inspireerida tegutsema ja saavutama positiivseid tulemusi, mis arvestavad kõikide osapoolte vajadustega ja loovad väärtust.